Orijinal Toner mi Muadil Toner mi ?

Yazıcılar, fotokopi  cihazları gibi yazdırma ekipmanları hayatımızda büyük yer kaplıyor. Yazıcılar hayatımıza girdiğinden beri en çok sorduğumuz sorulardan biri muadil toner mi orijinal toner mi kullanmalı sorusudur. Orijinal Toner mi Muadil Toner mi ?

Kurumsal firmalar, devlet daireleri, ofisler, bürolar ve daha nice oluşumda hayati öneme sahip olan evrak arşivlerini oluşturan bu teknolojiden onlarca yıldır faydalanıyoruz. Bu teknoloji de her teknolojide olduğu gibi senelerdir değişerek gelişmekte, wi fi sinyalleriyle komut algılayan ve yazdırma işlemi yapan, kaliteli toner, çok kaliteli pek çok yazıcı hayatımıza girmeye başladı.

Bu teknolojiyle tanıştığımız günden beri pek çok farklı aksaklıklarıyla, değişim, bakım onarım isteyen kısımlarıyla da tanıştık. Kartuş, toner mürekkep, kağıt, mekanizma ve dahası. Elbette orijinal toner ve muadil tonerler arasında farklar gözlemlenebilir. XEROX muadil toner, Brother muadil toner, HP muadil Toner, Kyocera muadil toner, Canon muadil toner gibi pek çok yazıcı üreticisi orijinal toner olarak yedek parça üretimi yapmaktadır.

Fakat 2-3 değişimde neredeyse yazıcının satış liste fiyatına eşdeğer olan bu yöntem oldukça maliyetli olduğu için genellikle kurumlar orijinal ürün kullanmaktan imtina etmektedir. Toner dolum yöntemiyle bu ihtiyacı gidermek isteyen kurumlar ise yanlış, hatalı dolum sonrası yazıcılarına onarım yaptırarak bu maliyete katlanmak zorunda kalabilmektedirler. Çok derin bilgi ve hassasiyet içeren toner doldurma durumu bu sebeple risk ihtiva etmektedir.

En kullanışlı, risksiz ve kolay yol olan muadil toner kullanmak ise firmalara oldukça büyük avantajlar ve kolaylıklar sağlamaktadır. Kapital kırtasiye olarak büyük bir mutlulukla Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğümüz ve tek satış yetkilisi olduğumuz Asta Toner, muadile değil orijinale rakip sloganını şiar edinerek kaliteli, uzun ömürlü, kullanışlı muadil tonerler üreterek bizi gururlandırmaktadır. Muadil toner kullanımında da tercih yapmak kolay  değildir, mutlaka ve mutlaka