Lazer Toner Çipi Nedir ?

Bilgisayarınızda yazıcınızın tonerinin azaldığını bildiren bir uyarı mesajı her göründüğünde, teşekkür etmeniz gereken bir lazer toner çipi vardır. Yazıcı veya akıllı mürekkep yongaları olarak da adlandırılan bu yongalar, yazıcılar tarafından mevcut toner kartuşunuzun rezervlerini ve seviyelerini izlemek için kullanılır. Belirli seviyelere ulaşıldığında veya başka bir sorun ortaya çıktığında uyarı vermek için bilgisayarınızla iletişim kurarlar. Lazer Yazıcı Toner Çipi Nedir sorusunun en önemli cevabıdır. Muadil Çipli tonerler kullanılır.

Onlar nasıl çalışır

Toner yongaları, kartuşunuzun damlacık sayısını veya yazdırırken şimdiye kadar kullanılmış olan mürekkep damlacıklarının sayısını veya mürekkep damlacıklarını izleyerek seviyeleri okur. Yongalar belirli toner tasarımları için programlanmıştır ve belirli sayıda damlacık kullanıldığında uyarı verir ve yazdırmayı durdurur. Ne yazık ki bu, çip sıfırlanmazsa ve bir kartuşun yeniden doldurulduğunu söylerse, doldurduğunuz kartuşların içinde hala mürekkep olabileceği anlamına gelir.

 

Çipli Toner Değiştirme ve Dikkat Edilmesi Gerekenler !

Toner çipleri, bir yazıcı kartuşunu yeniden doldurmayı zorlaştırdıkları için bazı tartışmalara neden oldu. Bir kartuşu yeniden doldurduktan sonra, yazıcınızın yazdırmanıza izin vermesi için çipi sıfırlamanız veya değiştirmeniz gerekir. Muadil Tonerler Burada devreye girdi Kullanılmış bir kartuşu üçüncü şahıslardan biriyle değiştirirken, bazı akıllı çipler kullanıcılara bu kartuşların yazıcınıza zarar vereceği konusunda uyarılar gönderir. Hasarla ilgili çok az araştırma kanıtı olsa da, çip, üreticinin garantisini geçersiz kılabilecek bu mesajın gönderildiğini kaydedecektir. Asta Toner Kartuşların da bunu çok kolay kolay görmesisiniz.

 

Bir Çipi Sıfırlayın veya Değiştirin

Yazıcı modelinize bağlı olarak, toner kartuşunuzdaki akıllı çipler sıfırlanabilir veya sıfırlanamayabilir. Bazı yongalar, toner seviyelerini kalıcı olarak bellekte saklar ve bu belleğe erişilmesine izin vermez. Tonerinizde bu tür çip varsa, kartuşunuzu yeniden doldururken çipi değiştirmeniz gerekecektir. Diğer çipler, kartuş çipine fiziksel olarak bağlanan ve çipe harcanan damlacık sayısını sıfıra döndürmesini söyleyen küçük bir plastik alet olan bir “resetleyici” ile sıfırlanabilir. Asta Toner Birebir değişim olduğu için Toner kartuşlarının üzerinde çipleri gelir doldurmayla uğraşmasınız. Fabrikadan direk paketlenerek tüm testleri yapılır. Ürün testleri sayesinde sıkıntı çekmeden değişim yaparsınız.

 

Tüketici Sorunları

Birçok müşteri, toner kartuşlarının akıllı çipler tarafından tanınmaması veya kartuşta hala damlacıklar varken tonerlerinin boş olduğunu söyleyen çiplerle ilgili sorunları bildirmektedir. Bu sorunlardan kaçınmak için, herhangi bir bakım yaparken veya kartuş değiştirirken yazıcınızı her zaman kapatmalısınız. Kötü bağlantılar veya yeni kartuşların yanlış takılması da bu hataların çoğuna neden olabilir. Kartuşu yeniden takmak ve güç kapalıyken üreticinizin talimatlarını takip etmek bazı sorunları çözebilir. Asta toner bu tip sorunlarda Birebir Değişim Yapmaktadır.

Lazer Toner Çipi Nedir ?