Muadil Toner Ne Demek ?

Muadil Kelimesi Bir ürüne eş değer ama daha uygun fiyatlı ürün demektir. Köken olarak dilimize Farsça dan geçmiştir. Günümüz halk dilinde de çok sık kullanılan  kelime orijinal ürünlerin çok pahalı olması sonucu tercih edilmesidir. Muadil Toner Ne Demek ?

Muadil Toner Ne Anlama Gelmektedir ?

Muadil toner orijinal tonerlerin yerine kullanılan ürünlere verilen adıdır. Eskiden piyasadan toplanan toner kartuşları doldurularak tekrar kullanıma sokulmaktaydı. Doldurulan tonerler çok fazla arıza yapmakta baskı kalitesi de düşük olmaktaydı.  günümüz koşulların da orijinal toner kadar kaliteli baskı yapmaktadır. Orijinal toner baskı adedi kadar da baskı yapabilmektedir. Özellikle Çin de üretim yapan firmalar bunların en başında ASTA Toner gelmektedir. Fabrika imalatı olan muadil tonerler orijinal paketinde hemen hemen hiç zarar görmeden işletmelere gönderilmektedir. İlk kullanım garantisiyle satışa sunulması büyük avantaj sağlamaktadır. En zor toner modeller ise Cipli toner kullanılan laserjet yazıcılardır. Asta toner bu konuda da fark yaratmış hiç bir sıkıntı göstermeden kullanımı rahatlıkla sunmaktadır.

Muadil Tonerler o kadar uyumludur ki yazıcı panelinde toner bitme ikazından tutunda bir çok bilgi göre bilinmektedir. Kapital Kırtasiye olarak Asta toner Türkiye distribütörlüğün de satış ve teknik destek vermektedir. Birçok markanın üreticisi olan ASTA Muadil Toner modellerinin hizmet verdiği bazı markalar şunlardır; HP Muadil Toner, Brother Toner, Xerox Toner, Lexmark Toner, Kyocera Toner, Canon Toner, Samsung  Toner, Toshiba Toner, Sharp  Toner ve Ricoh Toner.

Muadil toner demek toner kartuşunun kötü olduğu anlamına gelmemektedir. Asta toner 20 yıla aşkındır üretim yapmaktadır. Ürünlerine güvendiği için de birebir değişim garantisi vermektedir. Tüm ürünleri toner kartuş yuvalarına muntazam olarak girmektedir. Mükemmel uyumlu toner üretimi için her gün ARGE çalışmalarına devam etmektedir.

Sorunuza daha detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Aradığınız ürünü bulmak için 2 yöntem kullanabilirsiniz. Yazıcınızın marka modeliyle. Diğer bir diğer yöntem ise kartuş üzerindeki seri numarasıyla bulabilirsiniz. Kapital kırtasiye olarak toptan satış ve kurumsal satış yapmaktayız. Türkiye’nin her yerine yayılmış satış ve destek ağımızla hizmet vermekteyiz.

Fiyat politikası olarak orijinal kartuşlara göre daha uygun bir gönderim maliyeti çıkartmaktayız. Size özel teklif almak için bize ulaşın. Yazıcınız için en iyi ürün asta da bulacağınızı unutmayın.

 

Orijinal Toner mi Muadil Toner mi ?

Yazıcılar, fotokopi  cihazları gibi yazdırma ekipmanları hayatımızda büyük yer kaplıyor. Yazıcılar hayatımıza girdiğinden beri en çok sorduğumuz sorulardan biri muadil toner mi orijinal toner mi kullanmalı sorusudur. Orijinal Toner mi Muadil Toner mi ?

Kurumsal firmalar, devlet daireleri, ofisler, bürolar ve daha nice oluşumda hayati öneme sahip olan evrak arşivlerini oluşturan bu teknolojiden onlarca yıldır faydalanıyoruz. Bu teknoloji de her teknolojide olduğu gibi senelerdir değişerek gelişmekte, wi fi sinyalleriyle komut algılayan ve yazdırma işlemi yapan, kaliteli toner, çok kaliteli pek çok yazıcı hayatımıza girmeye başladı.

Bu teknolojiyle tanıştığımız günden beri pek çok farklı aksaklıklarıyla, değişim, bakım onarım isteyen kısımlarıyla da tanıştık. Kartuş, toner mürekkep, kağıt, mekanizma ve dahası. Elbette orijinal toner ve muadil tonerler arasında farklar gözlemlenebilir. XEROX muadil toner, Brother muadil toner, HP muadil Toner, Kyocera muadil toner, Canon muadil toner gibi pek çok yazıcı üreticisi orijinal toner olarak yedek parça üretimi yapmaktadır.

Fakat 2-3 değişimde neredeyse yazıcının satış liste fiyatına eşdeğer olan bu yöntem oldukça maliyetli olduğu için genellikle kurumlar orijinal ürün kullanmaktan imtina etmektedir. Toner dolum yöntemiyle bu ihtiyacı gidermek isteyen kurumlar ise yanlış, hatalı dolum sonrası yazıcılarına onarım yaptırarak bu maliyete katlanmak zorunda kalabilmektedirler. Çok derin bilgi ve hassasiyet içeren toner doldurma durumu bu sebeple risk ihtiva etmektedir.

En kullanışlı, risksiz ve kolay yol olan muadil toner kullanmak ise firmalara oldukça büyük avantajlar ve kolaylıklar sağlamaktadır. Kapital kırtasiye olarak büyük bir mutlulukla Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğümüz ve tek satış yetkilisi olduğumuz Asta Toner, muadile değil orijinale rakip sloganını şiar edinerek kaliteli, uzun ömürlü, kullanışlı muadil tonerler üreterek bizi gururlandırmaktadır. Muadil toner kullanımında da tercih yapmak kolay  değildir, mutlaka ve mutlaka