Fotokopi Makinesini Kim İcat Etti? 

Fotokopi Makinesi

Fotokopi Makinesini Kim İcat Etti? Fotokopi makinesi gelişen dünyada icat edilmiş hayatımızı kolaylaştıran en önemli makinelerden biridir. Okullara, ofislerde, kırtasiyelerde birçok farklı yerde kullanılması ile en ihtiyaç duyulan makinedir. Bir nüshadan kopya almak için istediğiniz adette çıktı alabileceğiniz bu ürünler kopya almak için de bir mürekkebe ihtiyaç duyarlar. Yazıcı ve fotokopi makinelerinde kullandığınız makine markasına özel üretilen tonerler ile kâğıt üzerine yazma işlemi yapar. Çoğaltılması gereken belgeleri oldukça hızlı bir şekilde kopyalama yapan bu makineler birçok kullanım alanına sahiptir.  

Fotokopi Makinesini Kim İcat Etti? sorusunun cevabı ise bu makalemizde. Fotokopi makinesini icat eden bilim insanı Chester Carlson’dur. Chester Carlson belgelerin çoğaltılmasında fotoğraf çekmek veya farklı kimyasallar ile kopya almaya çalışmışlardır. Bu soruna bir çözüm bulmak isteyen Chester Carlson kısa, hızlı ve kolay bir yöntem geliştirmek ister ve fotokopi makinesini icat eder. 

Fotokopi Makinesi Nasıl Çalışır? 

Fotokopi makinesi günlük hayatımızı kolaylaştıran bir makinedir. Çoğaltmak istediğimiz kâğıdı makinenin cam bölmesine yatay veya dikey bir şekilde yerleştirirsiniz. Yüksek bir ışık vererek kâğıt üzerindeki yazıyı karartı olarak algılar ve hafızasına atar. Çoğaltma esnasında hafızasındaki bilgiyi toner tozu ile kâğıda aktarır ve sıcak bir şekilde dışarı çıkar. Sıcak olmasının nedeni yazıcının toneri ısıtarak püskürtme yapmasını sağlamaktır. Yazıcı tonerleri muadil toner fiyatları na göre oldukça pahalıdır. Asta toner Türkiye distribütörü Kapital Kırtasiye Muadile değil Orijinale denk sloganı ile uygun fiyatlı muadil toner satışı yapmaktadır. Birçok farklı marka ve modele ev sahipliği yapan Kapital Kırtasiye ile istediğiniz markanın istediğiniz model tonerine sahip olabilirsiniz.  

Muadil Toner Modelleri 

Muadil tonerler orijinal tonerlere göre daha uygun fiyatlı olduğu için tercih edilen bir üründür. Herhangi bir marka yazıcıya sahip olan her kişinin mutlaka bir tonere ihtiyacı vardır. Tonerler yazıcının kâğıda yazmasını sağlayan yardımcı araçlardır. Çalışma mantığı ne kadar basit olursa olsun fotokopi makineleri ve yazıcılar oldukça karışık bir sisteme sahiptirler. Yazıcı markaları Brother muadil toner, Xerox, Samsung muadil toner, Lexmark, HP muadil toner, Canon marka toner hizmeti veren Kapital Kırtasiye birçok farklı model ile hizmet vermektedir.  

 

Kartuş – Toner Dolum Fiyatları 

Kartuş – Toner Dolum Fiyatları birçok markanın üretmiş olduğu yazıcı modellerinde çıktı almak için içerisinde mürekkep tozu bulunan parça için verilen isimlerdir. Peki nedir bu tonerler ve kartuşlar, aralarındaki fark nelerdir?  

Toner Nedir? Kartuş Nedir? 

Yazıcılar söz konusu olduğunda yazıcılar hakkında sürekli duyduğumuz iki farklı terim vardır kartuş ve toner. Peki nedir bu kartuş ve toner farkları nelerdir, ne işe yararlar. Aslında ikisi için de yazıcı mürekkebini bulunduran alan denilebilir. Teknolojinin gelişmesi ile yazıcı ve fotokopi makinelerinin işlevselliği ve içerisinde kullanılan malzemelerde değişti. Günümüzde iki farklı yazıcı türü kullanılmaktadır. Bu yazıcı türleri Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve lazer yazıcılardır. Tonerler lazer yazıcılarda kartuşlar ise mürekkep püskürtmeli yazıcılarda kullanılır. Kartuşlar da tonerler de aynı amaca hizmet eden ürünlerdir. Kartuşlar içerisine likit mürekkep dökülür ve yazıcının ısıtması ile püskürterek yazma işlemini yapar.  Tonerlerin kullanılmaya başlaması ile yazıcıların baskı kapasiteleri de arttı. Tonerlerin içerisine toner tozu dökülür. Yazıcılar bu tozu yaklaşık 200 derece sıcaklıkta eriterek kâğıda yazı veya görüntü yazmasını sağlamış olurlar. Toner tozunun içerisinde karbon ve polimer bulunmaktadır. Toner dolumu yaparken bu tozların kıyafetlerinize ve gözünüze gelmemesine dikkat etmelisiniz. Kıyafetinize veya gözünüze geldiği taktirde soğuk su ile durulamalısınız çünkü bu tozlar sıcak veya ılık su ile durulandığı taktirde erir hem kıyafetinizden çıkarması zorlaşır hem de sağlığınız açısından sorun çıkarabilir.   

Sizler için kaliteli ve uygun fiyatlı muadil tonerler Kapital Kırtasiyede. Kapital Kırtasiye olarak birçok farklı marka muadil toner hizmeti sunuyoruz. Hizmet verdiğimiz toner markaları;  HP Muadil TonerSamsung Muadil Toner, Xerox Muadil TonerLexmark Muadil Toner, Canon Muadil Toner, Kyocera Muadil Toner, Epson Muadil Toner, Ricoh Muadil Toner, Oki Muadil Toner, Brother Muadil TonerToshiba Muadil Toner, Konica Minolta Muadil Toner. Muadil tonerler rahatlıkla takılabilmektedir. Asta toner olarak  laserjet yazıcılar hakkında teknik destek hizmeti vermekteyiz. 

Toner ve Kartuş Arasındaki Farklar  

Toner ve kartuş iki farklı mekanizmaya sahip yazıcı mürekkepleridir. Kartuş ve toneri birbirinden ayıran en önemli farkları birinin püskürtmeli yazıcılarda birinin de lazer yazıcılarda kullanılmasıdır. Tonerlerde mürekkep tozu kartuşlarda ise likit mürekkep kullanılır. İki üründe yazıcının ısıtması ile yazma işlemini gerçekleştirir.   

Birçok farklı marka muadil tonere Kapital Kırtasiyeden ulaşabilirsiniz. 

Toner Dolum Fiyatları 

Toner Dolum fiyatları yazıcının modeline göre değişiklik göstermektedir. Toner dolumu yerine toner değiştirebilirsiniz. Orijinal tonerler muadil tonerlere göre daha pahalıdır. ASTA Muadil Toner orijinale rakip bir markadır. Hem hesaplı hem de kaliteli muadil toner için bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve kaliteli muadil toner modelleri için Kapital Kırtasiye yanınızda.  

Ricoh Uyumlu Muadil Toner

Ricoh Uyumlu Muadil Toner 

Ricoh uyumlu muadil tonerler Ricoh markası için uyumlu birçok farklı model muadil toner üretimimiz vardır. Kapital Kırtasiye olarak Ricoh ve birçok farklı marka muadil toner üretiyoruz. ASTA Toner Türkiye distribütörü Kapital Kırtasiye güvencesiyle uygun fiyatlı muadil tonerler. 

Ricoh Muadil Toner Nasıl Değiştirilir? 

Ricoh Muadil Toner

Tonerinizin bittiğini anladığınızda Toner değiştirilmesi gerekmektedir. Ricoh Muadil Toner nasıl değiştirilir derseniz. Bu kullanmış olduğunuz yazıcı modeline göre değiştirilir. Burada en büyük sıkıntı ofis çalışanlarından kaynaklanmaktadır. Sadece makinanın düğmesine basarak fotokopi çekmenin yansırıma çıktı almaktan başka bir işlem yapmadığı için değiştirme işlemleri yapmak istememektedir.  Asta Muadil Toner tüm markalara uyumlu olarak üretilmiştir. Ürettiğimiz markalar HP Muadil Toner, Samsung Muadil Toner, Xerox Muadil Toner, Lexmark Muadil Toner, Canon Muadil Toner, Kyocera Muadil Toner, Epson Muadil Toner, Ricoh Muadil Toner, Oki Muadil Toner, Brother Muadil Toner, Toshiba Muadil Toner, Konica Minolta Muadil Toner. Muadil tonerler rahatlıkla takılabilmektedir.  Asta toner olarak  laserjet yazıcılar hakkında teknik destek hizmeti vermektedir. 

Ricoh Muadil Toner Kartuşu Nasıl Takılır? 

Yeni muadil toner takılmadan önce muhakkak toner yuvasını temizlemesiniz. Toner yuvasın da toner tozları bulunabilmekte buda basım esnasında bazen baskıda noktalar oluşmasına sebep olur. Temizlik esnasın da bu biriken tozları detaylı bir şekilde temizleyin. Temizlik sırasın da uçucu olan amonyak ve Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durmalıyız. Bu maddeler uçucu olduğu kadar yanıcı olması kullanım aşamasındaki ısınmadan dolayı yangın çıkma ihtimallini artırmaktadır. Toner Kartuşları açık bir şekilde bekletilmemeli aynı zamanda depolanmamalıdır. Depolama Alanını güneşten uzak tutmaya özen göstermelisiniz. Bu tip depolamalar sonucu toner kartuşları daha sonra kullanırken baskı kalitesinde düşme olabilmektedir. 

İşletmelerin Yanında Kalite Asta Toner de! 

Toner nasıl değiştirilir konusunu incelediğimiz bu yazımızda toner kartuşunuzun nasıl bittiğini anlattık işletmelerinize kaliteli Ricoh Muadil Toner Hizmeti sunan Kapital Kırtasiye ailesi olarak hep yanınızdayız. Asta toner Türkiye distribütörü olan firmamız üstün kaliteli fabrikadan çıkış özel kutusun da satışa sunulmaktadır. Tüm ürünlerimiz ilk kullanım garantilidir. Garanti kapsamın da birebir değişim yapılmaktadır. 

KYOCERA Uyumlu Muadil Toner 

KYOCERA Uyumlu Muadil Toner 

Kyocera uyumlu muadil tonerler Kyocera markası için uyumlu birçok farklı model muadil toner üretimimiz vardır. Kapital Kırtasiye olarak Kyocera ve birçok farklı marka muadil toner üretiyoruz. ASTA Toner Türkiye distribütörü Kapital Kırtasiye güvencesiyle uygun fiyatlı muadil tonerler. 

Kyocera Muadil Toner

Kyocera Muadil Toner Nasıl Değiştirilir? 

Tonerinizin bittiğini anladığınızda Toner değiştirilmesi gerekmektedir. Kyocera Muadil Toner nasıl değiştirilir derseniz. Bu kullanmış olduğunuz yazıcı modeline göre değiştirilir. Burada en büyük sıkıntı ofis çalışanlarından kaynaklanmaktadır. Sadece makinanın düğmesine basarak fotokopi çekmenin yansırıma çıktı almaktan başka bir işlem yapmadığı için değiştirme işlemleri yapmak istememektedir.  Asta Muadil Toner tüm markalara uyumlu olarak üretilmiştir. Asta Muadil Toner tüm markalara uyumlu olarak üretilmiştir. Ürettiğimiz markalar HP Muadil Toner, Samsung Muadil Toner, Xerox Muadil Toner, Lexmark Muadil Toner, Canon Muadil Toner, Kyocera Muadil Toner, Epson Muadil Toner, Ricoh Muadil Toner, Oki Muadil Toner, Brother Muadil Toner, Toshiba Muadil Toner, Konica Minolta Muadil Toner. Muadil tonerler rahatlıkla takılabilmektedir.  Asta toner olarak  laserjet yazıcılar hakkında teknik destek hizmeti vermektedir. 

Kyocera Muadil Toner Kartuşu Nasıl Takılır? 

Yeni muadil toner takılmadan önce muhakkak toner yuvasını temizlemesiniz. Toner yuvasın da toner tozları bulunabilmekte buda basım esnasında bazen baskıda noktalar oluşmasına sebep olur. Temizlik esnasın da bu biriken tozları detaylı bir şekilde temizleyin. Temizlik sırasın da uçucu olan amonyak ve Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durmalıyız. Bu maddeler uçucu olduğu kadar yanıcı olması kullanım aşamasındaki ısınmadan dolayı yangın çıkma ihtimallini artırmaktadır. Toner Kartuşları açık bir şekilde bekletilmemeli aynı zamanda depolanmamalıdır. Depolama Alanını güneşten uzak tutmaya özen göstermelisiniz. Bu tip depolamalar sonucu toner kartuşları daha sonra kullanırken baskı kalitesinde düşme olabilmektedir. 

İşletmelerin Yanında Kalite Asta Toner de! 

Toner nasıl değiştirilir konusunu incelediğimiz bu yazımızda toner kartuşunuzun nasıl bittiğini anlattık işletmelerinize kaliteli  Kyocera Muadil Toner Hizmeti sunan Kapital Kırtasiye ailesi olarak hep yanınızdayız. Asta toner Türkiye distribütörü olan firmamız üstün kaliteli fabrikadan çıkış özel kutusun da satışa sunulmaktadır. Tüm ürünlerimiz ilk kullanım garantilidir. Garanti kapsamın da birebir değişim yapılmaktadır. 

OKI Uyumlu Muadil Toner

OKI Uyumlu Muadil Toner 

Oki uyumlu muadil tonerler Oki markası için uyumlu birçok farklı model muadil toner üretimimiz vardır. Kapital Kırtasiye olarak Oki ve birçok farklı marka muadil toner üretiyoruz. ASTA Toner Türkiye distribütörü Kapital Kırtasiye güvencesiyle uygun fiyatlı muadil tonerler. 

 

OKI Muadil Toner

OKI Muadil Toner Nasıl Değiştirilir? 

Tonerinizin bittiğini anladığınızda Toner değiştirilmesi gerekmektedir. OKI Muadil Toner nasıl değiştirilir ? derseniz. Bu kullanmış olduğunuz yazıcı modeline göre değiştirilir. Burada en büyük sıkıntı ofis çalışanlarından kaynaklanmaktadır. Sadece makinanın düğmesine basarak fotokopi çekmenin yansırıma çıktı almaktan başka bir işlem yapmadığı için değiştirme işlemleri yapmak istememektedir.  Asta Muadil Toner tüm markalara uyumlu olarak üretilmiştir. Ürettiğimiz markalar HP Muadil Toner, Samsung Muadil Toner, Xerox Muadil Toner, Lexmark Muadil Toner, Canon Muadil Toner, Kyocera Muadil Toner, Epson Muadil Toner, Ricoh Muadil Toner, Oki Muadil Toner, Brother Muadil Toner, Toshiba Muadil Toner, Konica Minolta Muadil Toner. Muadil tonerler rahatlıkla takılabilmektedir.  Asta toner olarak  laserjet yazıcılar hakkında teknik destek hizmeti vermektedir. 

OKI Muadil Toner Kartuşu Nasıl Takılır? 

Yeni muadil toner takılmadan önce muhakkak toner yuvasını temizlemesiniz. Toner yuvasın da toner tozları bulunabilmekte buda basım esnasında bazen baskıda noktalar oluşmasına sebep olur. Temizlik esnasın da bu biriken tozları detaylı bir şekilde temizleyin. Temizlik sırasın da uçucu olan amonyak ve Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durmalıyız. Bu maddeler uçucu olduğu kadar yanıcı olması kullanım aşamasındaki ısınmadan dolayı yangın çıkma ihtimallini artırmaktadır. Toner Kartuşları açık bir şekilde bekletilmemeli aynı zamanda depolanmamalıdır. Depolama Alanını güneşten uzak tutmaya özen göstermelisiniz. Bu tip depolamalar sonucu toner kartuşları daha sonra kullanırken baskı kalitesinde düşme olabilmektedir. 

İşletmelerin Yanında Kalite Asta Toner de ! 

Toner nasıl değiştirilir konusunu incelediğimiz bu yazımızda toner kartuşunuzun nasıl bittiğini anlattık işletmelerinize kaliteli  OKİ Muadil Toner Hizmeti sunan Kapital Kırtasiye ailesi olarak hep yanınızdayız. Asta toner Türkiye distribütörü olan firmamız üstün kaliteli fabrikadan çıkış özel kutusun da satışa sunulmaktadır. Tüm ürünlerimiz ilk kullanım garantilidir. Garanti kapsamın da birebir değişim yapılmaktadır. 

HP Uyumlu Muadil Toner

HP Uyumlu Muadil Toner 

HP uyumlu muadil tonerler HP markası için uyumlu birçok farklı model muadil toner üretimimiz vardır. Kapital Kırtasiye olarak HP ve birçok farklı marka muadil toner üretiyoruz. ASTA Toner Türkiye distribütörü Kapital Kırtasiye güvencesiyle uygun fiyatlı muadil tonerler. 

HP Muadil Toner Nasıl Değiştirilir ? 

Muadil Toner

Tonerinizin bittiğini anladığınızda Toner değiştirilmesi gerekmektedir. HP Muadil Toner  nasıl değiştirilir derseniz. Bu kullanmış olduğunuz yazıcı modeline göre değiştirilir. Burada en büyük sıkıntı ofis çalışanlarından kaynaklanmaktadır. Sadece makinanın düğmesine basarak fotokopi çekmenin yansırıma çıktı almaktan başka bir işlem yapmadığı için değiştirme işlemleri yapmak istememektedir.  Asta Muadil Toner tüm markalara uyumlu olarak üretilmiştir. Ürettiğimiz markalar HP Muadil Toner, Samsung Muadil Toner, Xerox Muadil Toner, Lexmark Muadil Toner, Canon Muadil Toner, Kyocera Muadil Toner, Epson Muadil Toner, Ricoh Muadil Toner, Oki Muadil Toner, Brother Muadil Toner, Toshiba Muadil Toner, Konica Minolta Muadil Toner. Muadil tonerler rahatlıkla takılabilmektedir.  Asta toner olarak  laserjet yazıcılar hakkında teknik destek hizmeti vermektedir. 

HP Muadil Toner Kartuşu Nasıl Takılır ? 

Yeni muadil toner takılmadan  önce muhakkak toner yuvasını temizlemesiniz. Toner yuvasın da toner tozları bulunabilmekte buda basım esnasında bazen baskıda noktalar oluşmasına sebep olur. Temizlik esnasın da bu biriken tozları detaylı bir şekilde temizleyin. Temizlik sırasın da uçucu olan amonyak ve Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durmalıyız. Bu maddeler uçucu olduğu kadar yanıcı olması kullanım aşamasındaki ısınmadan dolayı yangın çıkma ihtimallini artırmaktadır. Toner Kartuşları açık bir şekilde bekletilmemeli aynı zamanda depolanmamalıdır. Depolama Alanını güneşten uzak tutmaya özen göstermelisiniz. Bu tip depolamalar sonucu toner kartuşları daha sonra kullanırken baskı kalitesinde düşme olabilmektedir. 

İşletmelerin Yanında Kalite Asta Toner de! 

Toner nasıl değiştirilir konusunu incelediğimiz bu yazımızda toner kartuşunuzun nasıl bittiğini anlattık işletmelerinize kaliteli  HP Muadil Toner Hizmeti sunan Kapital Kırtasiye ailesi olarak hep yanınızdayız. Asta toner Türkiye distribütörü olan firmamız üstün kaliteli fabrikadan çıkış özel kutusun da satışa sunulmaktadır. Tüm ürünlerimiz ilk kullanım garantilidir. Garanti kapsamın da birebir değişim yapılmaktadır. 

 

Lexmark Uyumlu Muadil Toner

Lexmark Uyumlu Muadil Toner 

Lexmark uyumlu muadil tonerler Lexmark markası için uyumlu birçok farklı model muadil toner üretimimiz vardır. Kapital Kırtasiye olarak Lexmark ve birçok farklı marka muadil toner üretiyoruz. ASTA Toner Türkiye distribütörü Kapital Kırtasiye güvencesiyle uygun fiyatlı muadil tonerler.  

Lexmark Muadil Toner Nasıl Değiştirilir? 

Lexmark Muadil TonerTonerinizin bittiğini anladığınızda Toner değiştirilmesi gerekmektedir. Lexmark Muadil Toner nasıl değiştirilir derseniz. Bu kullanmış olduğunuz yazıcı modeline göre değiştirilir. Burada en büyük sıkıntı ofis çalışanlarından kaynaklanmaktadır. Sadece makinanın düğmesine basarak fotokopi çekmenin yansırıma çıktı almaktan başka bir işlem yapmadığı için değiştirme işlemleri yapmak istememektedir.  Asta Muadil Toner tüm markalara uyumlu olarak üretilmiştir. Ürettiğimiz markalar HP Muadil Toner, Samsung Muadil Toner, Xerox Muadil Toner, Lexmark Muadil Toner, Canon Muadil Toner, Kyocera Muadil Toner, Epson Muadil Toner, Ricoh Muadil Toner, Oki Muadil Toner, Brother Muadil Toner, Toshiba Muadil Toner, Konica Minolta Muadil Toner. Muadil tonerler rahatlıkla takılabilmektedir.  Asta toner olarak laserjet yazıcılar hakkında teknik destek hizmeti vermektedir. 

 

Lexmark Muadil Toner Kartuşu Nasıl Takılır? 

Yeni muadil toner takılmadan önce muhakkak toner yuvasını temizlemesiniz. Toner yuvasın da toner tozları bulunabilmekte buda basım esnasında bazen baskıda noktalar oluşmasına sebep olur. Temizlik esnasın da bu biriken tozları detaylı bir şekilde temizleyin. Temizlik sırasın da uçucu olan amonyak ve Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durmalıyız. Bu maddeler uçucu olduğu kadar yanıcı olması kullanım aşamasındaki ısınmadan dolayı yangın çıkma ihtimallini artırmaktadır. Toner Kartuşları açık bir şekilde bekletilmemeli aynı zamanda depolanmamalıdır. Depolama Alanını güneşten uzak tutmaya özen göstermelisiniz. Bu tip depolamalar sonucu toner kartuşları daha sonra kullanırken baskı kalitesinde düşme olabilmektedir. 

İşletmelerin Yanında Kalite Asta Toner de! 

Toner nasıl değiştirilir konusunu incelediğimiz bu yazımızda toner kartuşunuzun nasıl bittiğini anlattık işletmelerinize kaliteli  Lexmark Muadil Toner Hizmeti sunan Kapital Kırtasiye ailesi olarak hep yanınızdayız. Asta toner Türkiye distribütörü olan firmamız üstün kaliteli fabrikadan çıkış özel kutusun da satışa sunulmaktadır. Tüm ürünlerimiz ilk kullanım garantilidir. Garanti kapsamın da birebir değişim yapılmaktadır. Lexmark Muadil Toner 

 

Ankara Muadil Toner 

Ankara Muadil Toner

Ankara Muadil Toner Kapital Kırtasiye ASTA Toner Türkiye distribütörü olarak Ankara ve birçok ilimize muadil toner hizmeti sunmaktadır.  Muadil kelime anlamı olarak “denk, eş, eşdeğer, eşit” anlamına gelmektedir. Muadil tonerler de orijinaline benzeyen, orijinaline eşit ürünlerdir. Muadil Tonerler orijinal tonerlere göre daha uygun fiyatlıdır. Kaliteli ve uygun fiyatlı olan muadil tonerlerimizi birçok farklı marka için hizmet sunuyoruz. Hizmet sunduğumuz markalar HP Muadil Toner, Samsung Muadil Toner, Xerox Muadil Toner, Lexmark Muadil Toner, Canon Muadil Toner, Kyocera Muadil Toner, Epson Muadil Toner, Ricoh Muadil Toner, Oki Muadil Toner, Brother Muadil Toner, Toshiba Muadil Toner, Konica Minolta Muadil Toner. Sizler için uygun fiyatlı muadil tonerlere Kapital Kırtasiye sitemizde bulabilirsiniz.  

Ankara Muadil Toner

Toner Nedir? 

Yazıcılar söz konusu olduğunda yazıcılar hakkında sürekli duyduğumuz iki farklı terim vardır kartuş ve toner. Peki nedir bu kartuş ve toner farkları nelerdir, ne işe yararlar. Aslında ikisi için de yazıcı mürekkebini bulunduran alan denilebilir. Teknolojinin gelişmesi ile yazıcı ve fotokopi makinelerinin işlevselliği ve içerisinde kullanılan malzemelerde değişti. Günümüzde iki farklı yazıcı türü kullanılmaktadır. Bu yazıcı türleri Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve lazer yazıcılardır. Tonerler lazer yazıcılarda kartuşlar ise mürekkep püskürtmeli yazıcılarda kullanılır. Kartuşlar da tonerler de aynı amaca hizmet eden ürünlerdir. Kartuşlar içerisine likit mürekkep dökülür ve yazıcının ısıtması ile püskürterek yazma işlemini yapar.  Tonerlerin kullanılmaya başlaması ile yazıcıların baskı kapasiteleri de arttı. Tonerlerin içerisine toner tozu dökülür. Yazıcılar bu tozu yaklaşık 200 derece sıcaklıkta eriterek kâğıda yazı veya görüntü yazmasını sağlamış olurlar. Toner tozunun içerisinde karbon ve polimer bulunmaktadır. Toner dolumu yaparken bu tozların kıyafetlerinize ve gözünüze gelmemesine dikkat etmelisiniz. Kıyafetinize veya gözünüze geldiği taktirde soğuk su ile durulamalısınız çünkü bu tozlar sıcak veya ılık su ile durulandığı taktirde erir hem kıyafetinizden çıkarması zorlaşır hem de sağlığınız açısından sorun çıkarabilir.  

Sizler için kaliteli ve uygun fiyatlı muadil tonerler Kapital Kırtasiyede.  

Toner ve Kartuş Arasındaki Farklar 

Toner ve kartuş iki farklı mekanizmaya sahip yazıcı mürekkepleridir. Kartuş ve toneri birbirinden ayıran en önemli farkları birinin püskürtmeli yazıcılarda birinin de lazer yazıcılarda kullanılmasıdır. Tonerlerde mürekkep tozu kartuşlarda ise likit mürekkep kullanılır. İki üründe yazıcının ısıtması ile yazma işlemini gerçekleştirir.  

Birçok farklı marka muadil tonere Kapital Kırtasiyeden ulaşabilirsiniz. 

Toner ne işe Yarar

Toner yazıcı nedir?

Tonerin mürekkebe benzediğini merak ediyorsanız, kısa cevap, aralarında çok büyük teknoloji var. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, renklendirici madde eklenmiş sıvı bir ortama bağımlıyken, lazer yazıcılar, bir baskı tamburuna benzersiz bir elektrostatik yük yansıtarak çalışır. Bu, temel olarak, yazıcınız ister metin ister basit resimler olsun, her işte yazdırdığı şeyi bu şekilde tanımlar. Toner ne işe Yarar

Toner nasıl çalışır?

Genellikle tek bir kartuşta saklanan yazıcı toneri , daha fazla doğruluk ve kontrol sağlayan granüle plastikten yapılmış toz bazlı bir baskı ortamıdır. Toner tozu toplanır ve daha sonra şarjlı baskı tamburu tarafından kağıda aktarılır. Son adım olarak, toner parçacıklarını eritmek ve baskınızın düzgün şekilde ayarlandığından emin olmak için kağıt ısıtılır.
Tamburun elektrostatik yükü lazerler tarafından yazdırılır, bu nedenle “lazer yazıcı” terimini kullanır. Lazer baskı çoğunlukla siyah beyaz baskıları içerirken, yukarıda bahsedilen dört kartuşlu yapılandırma ile renk seçeneklerini bulabilirsiniz.

Yazıcı Toneri ve Mürekkep Arasındaki Farklar

Toner ve mürekkep arasında, yazdırma işleminden aygıtınızda kullanacağınız kartuş tipine kadar pek çok fark vardır. Mürekkep, geleneksel mürekkep püskürtmeli ev yazıcılarının çoğunda standart olsa da, lazer yazıcılar çıktıları için toner ve lazerlere bağımlıdır. Kendi benzersiz teknolojilerine dayandıkları göz önüne alındığında, kendi benzersiz avantaj ve dezavantajlarına da sahip olduklarını göreceksiniz.

Lazer baskının genellikle daha büyük ofislerde ve işletmelerde kullanıldığı düşünülür, ancak teknoloji daha yaygın hale geldi. Verimli toner kartuşlarını işlemek için üretilen lazer yazıcılara, sürekli iyileştirmeler, çeşitli yazıcı pazarı ve kendi benzersiz gereksinimlerine sahip tüketici çeşitliliği sayesinde her yıl daha fazla erişilebilir.

Toner tabanlı lazer yazıcıların ne kadar verimli olabileceğini bilmiyorsanız, muhtemelen teknolojiyi daha yakından tanımaya değer. Elbette hangi formatı tercih ettiğiniz, lazer mi yoksa mürekkep mi, büyük ölçüde yazıcınızı gerçekte nasıl kullandığınıza bağlıdır. Ne kadar yazdırdığınız ve ne yazdırdığınız, bakım ve maliyetler üzerinde hayal edebileceğinizden daha büyük bir etkiye sahip olabilir.

Her iki formatta da hız kazanma

Önce iki teknolojinin nasıl çalıştığını tartışalım, sonra her ikisinin de avantajlarına bir göz atalım. Bütçeniz, baskı hızı ve doğruluğu, yüksek hacimli baskı ve fotoğraf ve renkli baskı gibi daha özel ihtiyaçlarınız üzerindeki potansiyel etkiyi keşfedeceğiz. Mürekkep ve toner arasındaki birçok teknik farklılığa rağmen, bu özellikler tüm kullanıcılar için önemlidir.
Tonerli yazıcı mı yoksa mürekkepli yazıcı mı satın alma konusunda hâlâ modası geçmiş bazı varsayımlarınız varsa, her özelliği ayrıntılı olarak ele alacağız. Şimdilik, lazer baskıyla ilgili en büyük yanlış kanı, en çok boyut ve maliyetlere bağlı. Tüm lazer yazıcıların masa başı olduğunu ve mürekkep püskürtmeli muadillerinden çok daha pahalı olduğunu varsaymak hala kolay.
Neyse ki, bireysel kullanıcılar, yeni işletme sahipleri ve uzun vadeli baskı kalitesine büyük ihtiyaç duyan herhangi bir profesyonel için o günler geride kaldı. Yeni ve geliştirilmiş teknoloji sayesinde, her zamankinden daha fazla bütçe dostu ve kompakt lazer konfigürasyonları arasından seçim yapabilirsiniz. Yalnızca HP Muadil Toner yazıcı seçiminde, çok sayıda belgeyi yazdırmak için en son lazer yazıcıyı veya daha karışık çıktılar için çok yönlü bir mürekkep püskürtmeli yazıcıyı isteyip istemediğiniz konusunda büyük bir çeşitlilik bulacaksınız .
Şimdi, özellikle evler ve aileler için harika bir beygir aygıtı olan geleneksel mürekkep püskürtmeli yazıcıdan başlayarak her bir teknolojinin nasıl çalıştığına bakalım.

Mürekkep püskürtmeli yazıcı nedir?

Mürekkep kartuşları kullanan çoğu tüketici yazıcısı, mürekkep püskürtmeli yazıcılar olarak bilinir. Bazı mürekkepler diğerlerinden farklı formüle edilirken, hepsi sıvı bir baza ve bir çeşit renklendirici maddeye bağlıdır. Birçok ev kullanıcısı için bu tanıdık standarttır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, esasen evde yazdırmayı çok kolaylaştırır ve gelecek yıllarda da faydalı olmaya devam edeceklerinden emin olabilirsiniz.

Mürekkep püskürtmeli baskının temelleri

Adını, baskı sırasında mürekkep dağılımını kontrol etmek için ısı ve fizik kullanan termal mürekkep püskürtme işleminden alan bu yazıcılar, onlarca yıldır piyasada. Püskürtme uçları temel olarak yazıcının yerleşik yazılımı tarafından denetlenir ve bir baskı üretmek için her bir kağıt yaprağına küçük damlalar halinde mürekkep püskürtürler.

İşlem, yalnızca siyah beyaz yazdırdığınızda en verimli şekilde gerçekleşir. Ardından, yazıcınızın her görüntü veya grafik için doğru kompozisyonu oluşturabilmesi için, renkli ve fotoğraf baskılarında fazladan biraz gecikme yaşayacaksınız. Bu nedenle, inkjet ile HP siyah toner ve HP renkli Toner baskı süreleri arasında genellikle küçük bir fark yaşarsınız, ancak bu genellikle nispeten azdır.

Mürekkep kaynağı ve kartuş yapılandırmaları

Mürekkep kaynakları için çoğu mürekkep püskürtmeli yazıcıya toplamda iki veya dört kartuş yüklenir. Her zaman siyah mürekkebe ayrılmış bir kartuş ve üç ayrı renkli kartuş (camgöbeği, macenta ve sarı) veya tek bir üç renkli kartuş bulacaksınız. Üç renkli kartuş, özel renkli kartuşları kullanmaya yakın netlik elde etmek için her yazdırıldığında üç mürekkebi de karıştırır.
Üç renkli kartuşlar kesinlikle daha kullanışlı olabilir ve daha küçük yazıcı tasarımlarında yerden tasarruf sağlayabilir. Ayrıca, üç ayrı renkli kartuş satın almaya kıyasla size biraz para tasarrufu sağlarlar. Ancak, genellikle daha az verimlidirler çünkü bir renk azalırsa tüm kartuşu değiştirmeniz gerekir.

Toner yazıcı nedir?

Tonerin mürekkebe benzediğini merak ediyorsanız, kısa cevap, aralarında ışık yılı olduğudur. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, renklendirici madde eklenmiş sıvı bir ortama bağımlıyken, lazer yazıcılar, bir baskı tamburuna benzersiz bir elektrostatik yük yansıtarak çalışır. Bu, temel olarak, yazıcınız ister metin ister basit resimler olsun, her işte yazdırdığı şeyi bu şekilde tanımlar.

Toner nasıl çalışır?

Genellikle tek bir kartuşta saklanan yazıcı toneri , daha fazla doğruluk ve kontrol sağlayan granüle plastikten yapılmış toz bazlı bir baskı ortamıdır. Toner tozu toplanır ve daha sonra şarjlı baskı tamburu tarafından kağıda aktarılır. Son adım olarak, toner parçacıklarını eritmek ve baskınızın düzgün şekilde ayarlandığından emin olmak için kağıt ısıtılır.
Tamburun elektrostatik yükü lazerler tarafından yazdırılır, bu nedenle “lazer yazıcı” terimini kullanır. Lazer baskı çoğunlukla siyah beyaz baskıları içerirken, yukarıda bahsedilen dört kartuşlu yapılandırma ile renk seçeneklerini bulabilirsiniz.

HP LaserJet ailesiyle tanışın

HP®, öncü mürekkep püskürtmeli yazıcılara ek olarak, 1984’te ilk LaserJet yazıcının piyasaya sürülmesiyle iş baskısında da devrim yaptı . Daha gürültülü ve hantal alternatifler üzerinde sayısız iyileştirmeler sundu ve aynı zamanda dünyanın ilk masaüstü lazer yazıcısıydı. Resmi tarihe göre “LaserJet neredeyse sessizdi; ofis personeli, belgeleri üretirken lazer yazıcının yanında otururken telefonda konuşabiliyordu.” [1]

Son derece sessiz ve kolayca saklanabilecek kadar küçük olan ilk HP LaserJet’ler, papatya tekerlekli yazıcı gibi daha eski, daha büyük formatların yerini aldı. Bu gürültülü, ağır cihazlar, daktilolara fiziksel benzerlikleri nedeniyle kolayca tanınabilir. HP’nin lazer yazıcıları, genel belge yazdırma için daha verimli bir seçenek oluşturarak dünyanın iş yapma biçimini kolaylaştırmaya yardımcı oldu.

Mürekkep püskürtmeli baskının avantajları

Inkjet baskı dünyasında önemli bir rol oynar ve genellikle ofis ortamında ve hatta evde bir lazer yazıcının tamamlayıcısı olarak kullanılır. Lazer, büyük ölçekli belge ihtiyaçları olan bir ofis için harika olsa da, inkjetin çok yönlülüğü göz ardı edilemez.

1. Daha küçük fiziksel ayak izi ve ödeme fiyatı

Daha küçük lazer yazıcılar yaygınlaşırken, inkjet yazıcı en kompakt seçeneğiniz olmaya devam ediyor. Bazı mürekkep püskürtmeli yazıcılar, kasada lazer muadillerinden çok daha ucuzdur. HP’nin yüksek kapasiteli kartuşlarına çok erişilebilir bir fiyatla erişim sağlayan HP DeskJet 1112 yazıcı gibi göze çarpan modelleri düşünün . Mürekkebi tonerden daha sık değiştirmeniz gerekse bile, HP DeskJet gibi modeller uygun maliyetli, yerden tasarruf sağlayan bir baskı çözümü bulabileceğinizi kanıtlıyor.

2. Renkli ve fotoğraf baskısı için üstün format

Üstün renk harmanlama yetenekleri ve daha fazla kağıt türü için destekleri sayesinde, mürekkep püskürtmeli yazıcılar genellikle fotoğraf baskıları için en iyisidir. Aile anılarınızı paylaşırsanız, karmaşık görüntüler veya grafikler basarsanız veya mümkün olduğunca net olması gereken herhangi bir şey üretirseniz bu gerçek bir avantaj olabilir.
Buna rağmen, toner yazıcılarının yalnızca siyah yazdırabileceğine dair yanlış kanıyı ele almakta fayda var. Karmaşık görüntüler ve fotoğraflar için mürekkep püskürtmeli en güvenilir seçenek olsa da, HP’nin toner yazıcılarının neredeyse yarısı renkli baskı için iyi donanımlıdır .

3. Farklı ihtiyaçları olan kullanıcılar için daha iyi

Sayfalarca metin yazdırmayan daha çeşitli ihtiyaçları olan kullanıcılar için, inkjet kazanma eğilimindedir. Daha ucuz bir başlangıç ​​fiyatı ve daha iyi renkli baskılar ile inkjet yazıcı, düşük hacimli baskı kullanıcıları için mükemmel bir seçenektir. İhtiyacınız olan her şeyi ortaya çıktığı gibi halledebilirsiniz.
HP Instant Ink gibi hizmetler ayrıca yedek mürekkep kartuşlarını daha uygun maliyetli ve kullanışlı hale getirir. Hizmetle uyumlu herhangi bir yazıcı, mürekkebin azaldığını otomatik olarak algılar ve sizin için değiştirme siparişi verir. Tek yapmanız gereken baskı hacminize göre bir plan oluşturmak. HP Instant Ink, öngörülebilir bir baskı rutini olan herkes için paradan ve zamandan tasarruf etmenin harika bir yoludur.

Toner yazdırmanın avantajları

Şimdi yazıcı tonerinin avantajlarına bir göz atalım.

1. Yüksek hacimli baskı kullanıcıları için daha uygun fiyatlı

Yazıcı toneri ve lazer yazıcıların en önemli avantajları, minimum atık ve yinelenen tedarik maliyetlerinde azalmadır. Lazer yazıcılar genellikle ilk satın alma sırasında biraz daha pahalıdır, ancak genel tasarruflar aslında orijinal karşılaştırmamıza indirgenir: yazıcı toneri mi mürekkebi mi?
Mürekkebin yeniden doldurulması veya değiştirilmesi hala nispeten pahalı olsa da, toner tozu zamanla çok daha uygun maliyetlidir. Bu aynı zamanda daha verimli ve daha az savurgan hale getirir çünkü mürekkep püskürtmeli kartuşlar genellikle kullanıcıları tamamen tükenmeden önce kartuşları doldurmaya veya değiştirmeye zorlar.
Kısacası, lazer yazıcılar, uzun belgeler veya taslaklar gibi en büyük projeleriniz için mükemmel bir seçenektir, mürekkep ise hemen hemen her şeyin icabına bakabilir. Sıklıkla çeşitli veya planlanmamış ihtiyaçları olan ofisler veya profesyoneller için, daha küçük bir mürekkep püskürtmeli kompakt bir HP LaserJet, ihtiyacınız olan her şeyi halletmenin harika bir yoludur.

2. Daha yüksek hassasiyetli baskılar

Tabii ki, inkjet’ten mükemmel kalitede, hassas baskılar elde etmek hala mümkündür, ancak lazer baskı ile ilgili teknoloji ve toner daha fazla güvenilirlik vaat ediyor. Örneğin, tonerle, mürekkeple karşılaşabileceğiniz aynı kanama veya lekelenme riskiyle karşı karşıya kalmazsınız. Bu, daha büyük baskı projeleriyle daha fazla tutarlılığın ve daha iyi kalitenin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

3. Ortalama olarak daha iyi baskı hızları

Toner yazıcılar ayrıca genellikle mürekkep püskürtmeli yazıcılardan çok daha hızlıdır, bu da yüksek hacimli yazıcılar için bu kadar arzu edilmelerinin bir başka nedenidir. Yalnızca tüm baskı sarf malzemelerinizden tasarruf etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda büyük işlerle uğraşırken oturup endişelenmenize gerek kalmayacak kadar ortalama yüksek baskı hızlarına da sahiptirler.
Gerçekten yüksek baskı hızlarına sahip çok sayıda model bulacaksınız, bazıları dakikada 50 sayfa işaretine kadar uzanıyor. Uygun fiyatlı HP LaserJet Pro M402dne bile dakikada 40 sayfaya kadar çıkabiliyor. Toner ne işe Yarar

Konica Minolta Muadil Toner Nasıl Değiştirilir ?

Tonerinizin bittiğini anladığınızda Toner değiştirilmesi gerekmektedir. Konica Minolta Muadil Toner nasıl değiştirilir ? derseniz. Bu kullanmış olduğunuz yazıcı modeline göre değiştirilir. Burada en büyük sıkıntı ofis çalışanlarından kaynaklanmaktadır. Sadece makinanın düğmesine basarak fotokopi çekmenin yansırıma çıktı almaktan başka bir işlem yapmadığı için değiştirme işlemleri yapmak istememektedir.  Asta Muadil Toner tüm markalara uyumlu olarak üretilmiştir. çok rahatlıkla takılabilmektedir.  Asta toner olarak  laserjet yazıcılar hakkında teknik destek hizmeti vermektedir.

Toner Bittiğini Nasıl Anlaşılır ?

Tonerinizin bittiğinin nasıl anlaşıldığını değişik yöntemleri vardır. En önemli göstergesi baskılarınızın silikleşmesi ilk göstergesidir. Çipli tonerler de elektronik göstergeler de uyarı vermektedir. Bu uyarı toner az uyarısı vermektedir. Bu uyarıyı verdikten sonra yazıcınız daha silik bir çıktı almaya başlamıştır. Tonerinizin bitmesini beklemeden değiştirme imkanınız oluşmaktadır. Diğer bir değiştirme uyarısı da baskı da nokta nokta toner toz damlalarının oluşmasıdır. daha kaliteli baskı için toner değişimi yaparak elde edebilirsiniz. Tatbiki çipli tonerlerde bazen bu uyarı atık toner alanının dolması sonucu da vermektedir. Bunun için atık haznesini temizleyerek yeniden denenmesini tavsiye etmekteyiz.

Makinenizin Toner durumunu gösterge panelinden manuel olaraktan kontrol edinilebilmektedir.  Makinenizin model ve markasına göre menülerden toner damla yada yazma kontrolleriyle yapılabilmektedir. Bazen bu menüler karmaşık gelebilir. Makinenizi üretici firması tarafından size sunulan  kullanım kılavuzundan faydalanın. Bu da karmaşık geliyorsa arama motorun dan makinenizin model marka numarası ile arayınız. Detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Renkli laserjet yazıcılarda ise toner biraz daha karışıktır. Bu tip yazılarda 4 adet toner olmaktadır. Bunlar Siyah Muadil Toner, Mavi Muadil Toner, Sarı Muadil Toner, Kırmızı Muadil Toner olarak kullanılmaktadır. Buradaki en önemli takip edilmesi bu 4 toner aynı zamanda bitmemektedir. Genellikle ilk biten siyah Muadil Toner olmaktadır. Diğerleri ise almış olduğunuz renkli çıktıya göre değişmektedir. Hangi tonerin yazıcınızın gösterge panelinden uyarı verebilir yada manuel olarak menüsünden kontrol edebilirsiniz. Renkli çıktılarda kalite düşmesinden anlayabilirsin ama hangi rengin bittiğini anlaman çok zordur. Bunun için test çıktısı alarak tahmin edebilirsin. Bu testleri yapmazsan 4 adet toneri birden değiştirmek zorunda kalırsın. 4 Toner değiştirmek işletmenize maliyet olarak olumsuz bir döngü oluşturacaktır. Bu yüzden sadece bitmiş olan Toner kartuşunu değiştirin.

Sizler için kaliteli ve uygun fiyatlı muadil tonerler Kapital Kırtasiyede. Kapital Kırtasiye olarak birçok farklı marka muadil toner hizmeti sunuyoruz. Hizmet verdiğimiz toner markaları;  HP Muadil TonerSamsung Muadil TonerXerox Muadil TonerLexmark Muadil Toner, Canon Muadil Toner, Kyocera Muadil Toner, Epson Muadil Toner, Ricoh Muadil Toner, Oki Muadil Toner, Brother Muadil TonerToshiba Muadil Toner, Konica Minolta Muadil Toner. Muadil tonerler rahatlıkla takılabilmektedir. Asta toner olarak  laserjet yazıcılar hakkında teknik destek hizmeti vermekteyiz.

Konica Minolta Muadil Toner Kapağı Nasıl Açılır ?

Samsung Muadil Toner Nasııl Değiştirilir ?

Yazıcılar Toner kapaklarını açmadan önce cihazınızın açık olması gerekmektedir. Kapaklar genelde bir tırnak yada bastırmalı bir kilidi olmaktadır.  Kapak açılımında sonra toner çıkartmayı bazı markalarda otomatik çıkartma yada üstünde bulunan tutmaç koluna önce bastırıp sonra yukarı doğru çekme hareketiyle çıkarılmaktadır.

Yeni Toner Nasıl Paketi Nasıl Açılır ?

Yeni Toner takılmadan önce en çok yapılan hatalardan biri paketinden çıkartılır çıkartılmaz takılmasıdır. Yeni Muadil Toner takılmadan önce içindeki toner tozunu dağıtmak için bir kaç kez toner tekerini döndürünüz. Bir diğer husus ise tonerlerin püskürtme yerlerine dokunmadan azami dikkatle takmanız buradaki parçalar hassas oldukları için mümkün olan hassasiyeti gösterin.

Konica Minolta Muadil Toner Kartuşu Nasıl Takılır ?

Yeni muadil toner takılmadan  önce muhakkak toner yuvasını temizlemesiniz. Toner yuvasın da toner tozları bulunabilmekte buda basım esnasında bazen baskıda noktalar oluşmasına sebep olur. Temizlik esnasın da bu biriken tozları detaylı bir şekilde temizleyin. Temizlik sırasın da uçucu olan amonyak ve Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durmalıyız. Bu maddeler uçucu olduğu kadar yanıcı olması kullanım aşamasındaki ısınmadan dolayı yangın çıkma ihtimallini artırmaktadır. Toner Kartuşları açık bir şekilde bekletilmemeli aynı zamanda depolanmamalıdır. Depolama Alanını güneşten uzak tutmaya özen göstermelisiniz. Bu tip depolamalar sonucu toner kartuşları daha sonra kullanırken baskı kalitesinde düşme olabilmektedir.

İşletmelerin Yanında Kalite Asta Toner de !

Toner nasıl değiştirilir konusunu incelediğimiz bu yazımızda toner kartuşunuzun nasıl bittiğini anlattık işletmelerinize kaliteli  Konica Minolta Muadil Toner Hizmeti sunan Kapital Kırtasiye ailesi olarak hep yanınızdayız. Asta toner Türkiye distribütörü olan firmamız üstün kaliteli fabrikadan çıkış özel kutusun da satışa sunulmaktadır. Tüm ürünlerimiz ilk kullanım garantilidir. Garanti kapsamın da birebir değişim yapılmaktadır. Konica Minolta Muadil Toner Nasıl Değiştirilir ?

OKİ Muadil Toner Nasıl Değiştirilir ?

Tonerinizin bittiğini anladığınızda Toner değiştirilmesi gerekmektedir. OKİ Muadil Toner nasıl değiştirilir ? derseniz. Bu kullanmış olduğunuz yazıcı modeline göre değiştirilir. Burada en büyük sıkıntı ofis çalışanlarından kaynaklanmaktadır. Sadece makinanın düğmesine basarak fotokopi çekmenin yansırıma çıktı almaktan başka bir işlem yapmadığı için değiştirme işlemleri yapmak istememektedir.  Asta Muadil Toner tüm markalara uyumlu olarak üretilmiştir. çok rahatlıkla takılabilmektedir.  Asta toner olarak  laserjet yazıcılar hakkında teknik destek hizmeti vermektedir.

Toner Bittiğini Nasıl Anlaşılır ?

Tonerinizin bittiğinin nasıl anlaşıldığını değişik yöntemleri vardır. En önemli göstergesi baskılarınızın silikleşmesi ilk göstergesidir. Çipli tonerler de elektronik göstergeler de uyarı vermektedir. Bu uyarı toner az uyarısı vermektedir. Bu uyarıyı verdikten sonra yazıcınız daha silik bir çıktı almaya başlamıştır. Tonerinizin bitmesini beklemeden değiştirme imkanınız oluşmaktadır. Diğer bir değiştirme uyarısı da baskı da nokta nokta toner toz damlalarının oluşmasıdır. daha kaliteli baskı için toner değişimi yaparak elde edebilirsiniz. Tatbiki çipli tonerlerde bazen bu uyarı atık toner alanının dolması sonucu da vermektedir. Bunun için atık haznesini temizleyerek yeniden denenmesini tavsiye etmekteyiz.

Makinenizin Toner durumunu gösterge panelinden manuel olaraktan kontrol edinilebilmektedir.  Makinenizin model ve markasına göre menülerden toner damla yada yazma kontrolleriyle yapılabilmektedir. Bazen bu menüler karmaşık gelebilir. Makinenizi üretici firması tarafından size sunulan  kullanım kılavuzundan faydalanın. Bu da karmaşık geliyorsa arama motorun dan makinenizin model marka numarası ile arayınız. Detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Renkli laserjet yazıcılarda ise toner biraz daha karışıktır. Bu tip yazılarda 4 adet toner olmaktadır. Bunlar Siyah Muadil Toner, Mavi Muadil Toner, Sarı Muadil Toner, Kırmızı Muadil Toner olarak kullanılmaktadır. Buradaki en önemli takip edilmesi bu 4 toner aynı zamanda bitmemektedir. Genellikle ilk biten siyah Muadil Toner olmaktadır. Diğerleri ise almış olduğunuz renkli çıktıya göre değişmektedir. Hangi tonerin yazıcınızın gösterge panelinden uyarı verebilir yada manuel olarak menüsünden kontrol edebilirsiniz. Renkli çıktılarda kalite düşmesinden anlayabilirsin ama hangi rengin bittiğini anlaman çok zordur. Bunun için test çıktısı alarak tahmin edebilirsin. Bu testleri yapmazsan 4 adet toneri birden değiştirmek zorunda kalırsın. 4 Toner değiştirmek işletmenize maliyet olarak olumsuz bir döngü oluşturacaktır. Bu yüzden sadece bitmiş olan Toner kartuşunu değiştirin.

Sizler için kaliteli ve uygun fiyatlı muadil tonerler Kapital Kırtasiyede. Kapital Kırtasiye olarak birçok farklı marka muadil toner hizmeti sunuyoruz. Hizmet verdiğimiz toner markaları;  HP Muadil TonerSamsung Muadil TonerXerox Muadil TonerLexmark Muadil Toner, Canon Muadil Toner, Kyocera Muadil Toner, Epson Muadil Toner, Ricoh Muadil Toner, Oki Muadil Toner, Brother Muadil TonerToshiba Muadil Toner, Konica Minolta Muadil Toner. Muadil tonerler rahatlıkla takılabilmektedir. Asta toner olarak  laserjet yazıcılar hakkında teknik destek hizmeti vermekteyiz.

OKİ Muadil Toner Kapağı Nasıl Açılır ?

Samsung Muadil Toner Nasııl Değiştirilir ?

Yazıcılar Toner kapaklarını açmadan önce cihazınızın açık olması gerekmektedir. Kapaklar genelde bir tırnak yada bastırmalı bir kilidi olmaktadır.  Kapak açılımında sonra toner çıkartmayı bazı markalarda otomatik çıkartma yada üstünde bulunan tutmaç koluna önce bastırıp sonra yukarı doğru çekme hareketiyle çıkarılmaktadır.

Yeni Toner Nasıl Paketi Nasıl Açılır ?

Yeni Toner takılmadan önce en çok yapılan hatalardan biri paketinden çıkartılır çıkartılmaz takılmasıdır. Yeni Muadil Toner takılmadan önce içindeki toner tozunu dağıtmak için bir kaç kez toner tekerini döndürünüz. Bir diğer husus ise tonerlerin püskürtme yerlerine dokunmadan azami dikkatle takmanız buradaki parçalar hassas oldukları için mümkün olan hassasiyeti gösterin.

OKİ Muadil Toner Kartuşu Nasıl Takılır ?

Yeni muadil toner takılmadan  önce muhakkak toner yuvasını temizlemesiniz. Toner yuvasın da toner tozları bulunabilmekte buda basım esnasında bazen baskıda noktalar oluşmasına sebep olur. Temizlik esnasın da bu biriken tozları detaylı bir şekilde temizleyin. Temizlik sırasın da uçucu olan amonyak ve Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durmalıyız. Bu maddeler uçucu olduğu kadar yanıcı olması kullanım aşamasındaki ısınmadan dolayı yangın çıkma ihtimallini artırmaktadır. Toner Kartuşları açık bir şekilde bekletilmemeli aynı zamanda depolanmamalıdır. Depolama Alanını güneşten uzak tutmaya özen göstermelisiniz. Bu tip depolamalar sonucu toner kartuşları daha sonra kullanırken baskı kalitesinde düşme olabilmektedir.

İşletmelerin Yanında Kalite Asta Toner de !

Toner nasıl değiştirilir konusunu incelediğimiz bu yazımızda toner kartuşunuzun nasıl bittiğini anlattık işletmelerinize kaliteli  HP Muadil Toner Hizmeti sunan Kapital Kırtasiye ailesi olarak hep yanınızdayız. Asta toner Türkiye distribütörü olan firmamız üstün kaliteli fabrikadan çıkış özel kutusun da satışa sunulmaktadır. Tüm ürünlerimiz ilk kullanım garantilidir. Garanti kapsamın da birebir değişim yapılmaktadır. OKİ Muadil Toner Nasıl Değiştirilir ?

HP Muadil Toner Nasıl Değiştirilir ?

Tonerinizin bittiğini anladığınızda Toner değiştirilmesi gerekmektedir. HP Muadil Toner  nasıl değiştirilir derseniz. Bu kullanmış olduğunuz yazıcı modeline göre değiştirilir. Burada en büyük sıkıntı ofis çalışanlarından kaynaklanmaktadır. Sadece makinanın düğmesine basarak fotokopi çekmenin yansırıma çıktı almaktan başka bir işlem yapmadığı için değiştirme işlemleri yapmak istememektedir.  Asta Muadil Toner tüm markalara uyumlu olarak üretilmiştir. çok rahatlıkla takılabilmektedir.  Asta toner olarak  laserjet yazıcılar hakkında teknik destek hizmeti vermektedir.

Toner Bittiğini Nasıl Anlaşılır ?

Tonerinizin bittiğinin nasıl anlaşıldığını değişik yöntemleri vardır. En önemli göstergesi baskılarınızın silikleşmesi ilk göstergesidir. Çipli tonerler de elektronik göstergeler de uyarı vermektedir. Bu uyarı toner az uyarısı vermektedir. Bu uyarıyı verdikten sonra yazıcınız daha silik bir çıktı almaya başlamıştır. Tonerinizin bitmesini beklemeden değiştirme imkanınız oluşmaktadır. Diğer bir değiştirme uyarısı da baskı da nokta nokta toner toz damlalarının oluşmasıdır. daha kaliteli baskı için toner değişimi yaparak elde edebilirsiniz. Tatbiki çipli tonerlerde bazen bu uyarı atık toner alanının dolması sonucu da vermektedir. Bunun için atık haznesini temizleyerek yeniden denenmesini tavsiye etmekteyiz.

Makinenizin Toner durumunu gösterge panelinden manuel olaraktan kontrol edinilebilmektedir.  Makinenizin model ve markasına göre menülerden toner damla yada yazma kontrolleriyle yapılabilmektedir. Bazen bu menüler karmaşık gelebilir. Makinenizi üretici firması tarafından size sunulan  kullanım kılavuzundan faydalanın. Bu da karmaşık geliyorsa arama motorun dan makinenizin model marka numarası ile arayınız. Detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Renkli laserjet yazıcılarda ise toner biraz daha karışıktır. Bu tip yazılarda 4 adet toner olmaktadır. Bunlar Siyah Muadil Toner, Mavi Muadil Toner, Sarı Muadil Toner, Kırmızı Muadil Toner olarak kullanılmaktadır. Buradaki en önemli takip edilmesi bu 4 toner aynı zamanda bitmemektedir. Genellikle ilk biten siyah Muadil Toner olmaktadır. Diğerleri ise almış olduğunuz renkli çıktıya göre değişmektedir. Hangi tonerin yazıcınızın gösterge panelinden uyarı verebilir yada manuel olarak menüsünden kontrol edebilirsiniz. Renkli çıktılarda kalite düşmesinden anlayabilirsin ama hangi rengin bittiğini anlaman çok zordur. Bunun için test çıktısı alarak tahmin edebilirsin. Bu testleri yapmazsan 4 adet toneri birden değiştirmek zorunda kalırsın. 4 Toner değiştirmek işletmenize maliyet olarak olumsuz bir döngü oluşturacaktır. Bu yüzden sadece bitmiş olan Toner kartuşunu değiştirin.

Sizler için kaliteli ve uygun fiyatlı muadil tonerler Kapital Kırtasiyede. Kapital Kırtasiye olarak birçok farklı marka muadil toner hizmeti sunuyoruz. Hizmet verdiğimiz toner markaları;  HP Muadil TonerSamsung Muadil TonerXerox Muadil TonerLexmark Muadil Toner, Canon Muadil Toner, Kyocera Muadil Toner, Epson Muadil Toner, Ricoh Muadil Toner, Oki Muadil Toner, Brother Muadil TonerToshiba Muadil Toner, Konica Minolta Muadil Toner. Muadil tonerler rahatlıkla takılabilmektedir. Asta toner olarak  laserjet yazıcılar hakkında teknik destek hizmeti vermekteyiz.

HP Muadil Toner Kapağı Nasıl Açılır ?

Samsung Muadil Toner Nasııl Değiştirilir ?

Yazıcılar Toner kapaklarını açmadan önce cihazınızın açık olması gerekmektedir. Kapaklar genelde bir tırnak yada bastırmalı bir kilidi olmaktadır.  Kapak açılımında sonra toner çıkartmayı bazı markalarda otomatik çıkartma yada üstünde bulunan tutmaç koluna önce bastırıp sonra yukarı doğru çekme hareketiyle çıkarılmaktadır.

Yeni Toner Nasıl Paketi Nasıl Açılır ?

Yeni Toner takılmadan önce en çok yapılan hatalardan biri paketinden çıkartılır çıkartılmaz takılmasıdır. Yeni Muadil Toner takılmadan önce içindeki toner tozunu dağıtmak için bir kaç kez toner tekerini döndürünüz. Bir diğer husus ise tonerlerin püskürtme yerlerine dokunmadan azami dikkatle takmanız buradaki parçalar hassas oldukları için mümkün olan hassasiyeti gösterin.

HP Muadil Toner Kartuşu Nasıl Takılır ?

Yeni muadil toner takılmadan  önce muhakkak toner yuvasını temizlemesiniz. Toner yuvasın da toner tozları bulunabilmekte buda basım esnasında bazen baskıda noktalar oluşmasına sebep olur. Temizlik esnasın da bu biriken tozları detaylı bir şekilde temizleyin. Temizlik sırasın da uçucu olan amonyak ve Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durmalıyız. Bu maddeler uçucu olduğu kadar yanıcı olması kullanım aşamasındaki ısınmadan dolayı yangın çıkma ihtimallini artırmaktadır. Toner Kartuşları açık bir şekilde bekletilmemeli aynı zamanda depolanmamalıdır. Depolama Alanını güneşten uzak tutmaya özen göstermelisiniz. Bu tip depolamalar sonucu toner kartuşları daha sonra kullanırken baskı kalitesinde düşme olabilmektedir.

İşletmelerin Yanında Kalite Asta Toner de !

Toner nasıl değiştirilir konusunu incelediğimiz bu yazımızda toner kartuşunuzun nasıl bittiğini anlattık işletmelerinize kaliteli  HP Muadil Toner Hizmeti sunan Kapital Kırtasiye ailesi olarak hep yanınızdayız. Asta toner Türkiye distribütörü olan firmamız üstün kaliteli fabrikadan çıkış özel kutusun da satışa sunulmaktadır. Tüm ürünlerimiz ilk kullanım garantilidir. Garanti kapsamın da birebir değişim yapılmaktadır. HP Muadil Toner Nasıl Değiştirilir ?