Ankara Muadil Toner 

Ankara Muadil Toner

Ankara Muadil Toner Kapital Kırtasiye ASTA Toner Türkiye distribütörü olarak Ankara ve birçok ilimize muadil toner hizmeti sunmaktadır.  Muadil kelime anlamı olarak “denk, eş, eşdeğer, eşit” anlamına gelmektedir. Muadil tonerler de orijinaline benzeyen, orijinaline eşit ürünlerdir. Muadil Tonerler orijinal tonerlere göre daha uygun fiyatlıdır. Kaliteli ve uygun fiyatlı olan muadil tonerlerimizi birçok farklı marka için hizmet sunuyoruz. Hizmet sunduğumuz markalar HP Muadil Toner, Samsung Muadil Toner, Xerox Muadil Toner, Lexmark Muadil Toner, Canon Muadil Toner, Kyocera Muadil Toner, Epson Muadil Toner, Ricoh Muadil Toner, Oki Muadil Toner, Brother Muadil Toner, Toshiba Muadil Toner, Konica Minolta Muadil Toner. Sizler için uygun fiyatlı muadil tonerlere Kapital Kırtasiye sitemizde bulabilirsiniz.  

Ankara Muadil Toner

Toner Nedir? 

Yazıcılar söz konusu olduğunda yazıcılar hakkında sürekli duyduğumuz iki farklı terim vardır kartuş ve toner. Peki nedir bu kartuş ve toner farkları nelerdir, ne işe yararlar. Aslında ikisi için de yazıcı mürekkebini bulunduran alan denilebilir. Teknolojinin gelişmesi ile yazıcı ve fotokopi makinelerinin işlevselliği ve içerisinde kullanılan malzemelerde değişti. Günümüzde iki farklı yazıcı türü kullanılmaktadır. Bu yazıcı türleri Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve lazer yazıcılardır. Tonerler lazer yazıcılarda kartuşlar ise mürekkep püskürtmeli yazıcılarda kullanılır. Kartuşlar da tonerler de aynı amaca hizmet eden ürünlerdir. Kartuşlar içerisine likit mürekkep dökülür ve yazıcının ısıtması ile püskürterek yazma işlemini yapar.  Tonerlerin kullanılmaya başlaması ile yazıcıların baskı kapasiteleri de arttı. Tonerlerin içerisine toner tozu dökülür. Yazıcılar bu tozu yaklaşık 200 derece sıcaklıkta eriterek kâğıda yazı veya görüntü yazmasını sağlamış olurlar. Toner tozunun içerisinde karbon ve polimer bulunmaktadır. Toner dolumu yaparken bu tozların kıyafetlerinize ve gözünüze gelmemesine dikkat etmelisiniz. Kıyafetinize veya gözünüze geldiği taktirde soğuk su ile durulamalısınız çünkü bu tozlar sıcak veya ılık su ile durulandığı taktirde erir hem kıyafetinizden çıkarması zorlaşır hem de sağlığınız açısından sorun çıkarabilir.  

Sizler için kaliteli ve uygun fiyatlı muadil tonerler Kapital Kırtasiyede.  

Toner ve Kartuş Arasındaki Farklar 

Toner ve kartuş iki farklı mekanizmaya sahip yazıcı mürekkepleridir. Kartuş ve toneri birbirinden ayıran en önemli farkları birinin püskürtmeli yazıcılarda birinin de lazer yazıcılarda kullanılmasıdır. Tonerlerde mürekkep tozu kartuşlarda ise likit mürekkep kullanılır. İki üründe yazıcının ısıtması ile yazma işlemini gerçekleştirir.  

Birçok farklı marka muadil tonere Kapital Kırtasiyeden ulaşabilirsiniz.